- Advertisement -
Само музиката за рождения ден на близначките й излязла 20 хиляди
Докато светът се готви за поредна хуманитарна катастрофа като следствие от военните действия в Ивицата Газа, родната звезда Зейнеб Маджурова показа как е похарчила над 50 хиляди лева за цветя, френски макарони и частен концерт. Поводът е бил първият рожден ден на близначките й Василиа и София, които се родиха през лятото на 2022-а.
Децата на Зейнеб и мъжа й – милионерът Стоян Балевски, са били рожденички още през август. „Уикенд” тогава писа, че майка им е вдигнала тайно парти, с което е празнувала големия ден. Тя обаче спази традицията си да съобщава за важните събития в живота си със солидна доза закъснение. Затова едва преди няколко дни публикува в социалните мрежи снимки от паметния празник. От тях стана ясно, че партито е било меко казано пищно и е приличало повече за светско събиране на улегнали парвенюта отколкото на детски рожден ден. Деца по снимките и видеоклиповете не се виждат, макар че сигурно е имало – най-малкото самите рожденички би трябвало да са го посетили, както и кака им Мариам – по-голямата дъщеря на Зейнеб и Балевски. Затова пък се вижда, че тържеството е било вечерно, продължило е до тъмно, в огромна зелена градина, в която е бил завлечен бял роял. Около рояла се били подредени внушителни гирлянди от стотици бели рози, за които са отишли няколко бона. Те са били допълнително декорирани с едри фигури на бели пеперуди.
Наемът на самия музикален инструмент не бил никак малък, но още по-скъпи са излезли услугите на музикантите, които са го ползвали. На него е свирил самият треньор в журито на „Гласът на България” Миро. Неговият хонорар, по информация на „Уикенд”, е 6 хиляди лева за едва 40-минутна програма. Само допреди две години музикантът е взимал с два бона по-малко, но сега бил вдигнал цената заради инфлацията, а при Зейнеб, освен че е извил глас, е и свирил на белия роял, за което за заплащало допълнително, твърдят запознати.
Още по-скъпо излязло участието на Есил Дюран. На детския рожден ден тя е пяла джаз и турска музика. Специално е била поканена, за да изпълни пред гостите любимите турски парчета на мама Зейнеб. Цената, която фолкаджийката иска за участие, по информация на „Уикенд” е 8 хиляди лева. Тя е била на рождения ден със саксофонист, който също е взел хонорар. Освен това е имало диджей, така че, като теглиш чертата, излиза, че гордите родители на близначки са хвърлили около 20 бона само за музиката на партито.
Масите, както роялът, са били отрупани с бели рози. На детското тържество се е ляло скъпо шампанско, гостите са се черпили с бутикови сладки, специални мъфини, френски макарони и други лакомства, за които също се е плащало с дебели пачки. Самата Зейнеб е била издокарана с лъскава розова рокля, като за стайлинга й са се грижили трима души. Роклята е била избрана от Добри Киряков, който преди години беше стилист във вече несъществуващото предаване „Огледала” с Радост Драганова. Освен шармантната розова рокля, той е избрал за многодетната майка и прозрачни обувки, които напомнят кристалните пантофки на Пепеляшка.
„Мои Василиа и София, мое двойно чудо на сътворението, бъдете благословени със здраве! За всичко друго ще се погрижат мама, тата и кака. ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН, МОМИЧЕНЦАТА МИ!”, написа в социалните мрежи Зейнеб по повод рождения ден на децата си, който е бил празнуван преди повече от 2 месеца.